Tela Çanta | Bez Çanta

1 Ocak 2019 tarihi itibariyle market ve çeşitli mağaza poşetlerinin yerini bez çantalar ve tela çantalar almaya başlamıştır. Alışveriş sonrası ücretsiz olarak ve bolca alınabilen alışveriş poşetleri işletmeler tarafından 25 kuruşa satılmaya başlanmıştır. Hal böyle olunca, her ne kadar ilk zamanlarda tüketiciler hazırlıksız yakalansa da alışverişlerine kendi çantalarıyla gitmeye başlamışlardır. Böylelikle bez çanta ile tela çanta alışveriş gündeminde tekrar yerlerini almıştır. Artık marketlerde naylon poşetler yerine bez çantalar ve tela çantalar da satışa sunulmuştur. Eski zamanlarda fileli alışveriş torbaları olduğu gibi günümüzde de bez çantalar ve tela çantalar ellerde gezdirilir hale gelmiştir.

Bez çantalar, çoğunlukla pamuklu kumaş yapısına sahip olup; istenilen ölçülerde, renk ve baskı çeşitlerinde üretilebilmektedir. Tek taraflı ya da çift taraflı baskı yoluyla işletme reklamları bez çantalar veya tela çantalar üzerinde görülebilmektedir. Maliyetlerine gelince çeşitli mağaza ve dükkânlarda 2 TL’den başlayan fiyatlarla satılabilmektedir. Öyle ki büyüklüğüne ve dayanıklılığına göre de fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Bez çantaların yanında tela çantalar ise daha önceden beri var olan ve mağazalar tarafından alışverişlerde verilmekte olan elyaf ve pamuk karışımından imal edilen, dikdörtgen biçiminde, sağlam tutamaçlı ve mukavemetli çantalardır. Bu çantaların her iki tarafına reklam baskısı yapmak mümkündür. Farklı farklı ebatlarda üretilmekle beraber, eczanelerden tuhafiyelere kadar birçok işletme tarafından kullanılmaktadır. Tüketiciler bu tela çantalarla da alışverişe çıkarak pazar ve market alışverişlerini yapmaktadırlar. Netice itibariyle şu günlerde kullanımı artan bez çantalar ile tela çantaların, hem çevrenin korunmasında ve hem de plastik maliyetlerinin düşürülmesinde önemli bir rol oynayacağı tahmin edilmektedir.

Çeşitli market ve mağazalar alışveriş torbalarını kendileri ürettirerek satışa sunmaktadırlar. Yada tela çanta ve bez çanta ürün üretimi sağlayan firmalar aracılığı ile de bunu sağlamaktadırlar. Tela çanta & bez çanta ürün üretimi yapan “Eser Çanta” ; tamamen doğa dostu, antibakteriyel ve doğada tamamen çözünebilen tela çanta ve bez çanta ürün üretimleri gerçekleştirmektedir. Sizler de doğaya bir katkı da bulunup, gelecek nesillere yaşanabilecek bir dünya bırakmak istiyorsanız tela çanta ürünlerini tercih etmelisiniz.

Eser Çanta | 0232 237 7 777  –  0554 570 11 05

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir